Twój koszyk
KATALOG PRODUKTÓW
 
DOSTAWCY

PASUJĄCE
Tu jesteś Strzałka Start Strzałka 
 
Bezpieczne połączenia SSL w gpsX.pl

Bezpieczeństwo danych nam powierzonych jest dla nas bardzo ważne. Chcąc zapewnić pełną poufność przesyłanych danych wprowadziliśmy obsługę bezpiecznych, szyfrowanych połączeń SSL. Twoja przeglądarka automatycznie przełączy się na połączenie SSL w momencie logowania.

Co to jest SSL?

SSL (Secure Socket Layer) to protokół opracowany w celu zapewnienia bezpiecznych połączeń przez Internet. Ten sposób połączenia SSL zapewnia, że informacje przesyłane między komputerami nawet w przypadku ich przechwycenia przez trzecią stronę pozostaną dla niej nieczytelne. Do szyfrowania używamt klucza 128-bitowego - siła szyfrowania wykorzystywanym m.in. przez banki oferujące swoje usługi przez Internet.


Co to jest Certyfikat SSL?

Certyfikat SSL jest to wirtualny dokument gwarantujący tożsamość np. strony gpsX.pl Wystawiany jest przez firmę, która zaświadcza, że sprawdziła, do kogo należy domena, kto jest administratorem danego serwisu. Certyfikat SSL jest płatny. Weryfikacja przez firmę zewnętrzną zapewnia, że dany podmiot istnieje i jest to podmiot wiarygodny.
Ważna jest weryfikacja tego certyfikatu przez użytkownika - daje to  pewność, że połączenie nastąpiło z tym komputerem, z którym chcieliśmy się połączyć a nie z innym, który na skutek błędu lub celowego ataku mógłby zostać rozpoznany jako posługujący się żądanym adresem. Aby sprawdzić jakim certyfikatem posługuje się dane witryna, należy dwukrotnie kliknąć na ikonę kłódki (SSL kłódka) pojawiającej się na dolnym pasku przeglądarki. NOWOŚCI
PROMOCJE
Uchwyt Samochodowy Nokia N85
Uchwyt Samochodowy Nokia N85
Promocja: 24,19 PLN
więcejwicej